Z wielką radością zapraszamy wszystkich wiernych, czcicieli św. Szarbela, miłośników duchowości maronickiej oraz osoby poszukujące głębszej więzi z Bogiem na V Ogólnopolskie Spotkanie Katolickiego Ruchu „Wspólnota Świętego Szarbela”, które odbędzie się 27 września 2025 roku w Gdańsku.
Miejscem wydarzenia będzie Kościół Rektorski Ojców Karmelitów pw. św. Katarzyny, w samym sercu Trójmiasta.
Tegoroczny temat spotkania brzmi:
„Z Libanu przyjdź Oblubienico… Matka Boża w kościele maronickim i życiu św. Szarbela”.
Program dnia wypełnią modlitwa, konferencje, świadectwa oraz szczególna łaska uczestnictwa w Mszy Świętej w rycie maronickim, podczas której wierni będą mogli prosić o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo św. Szarbela.
Gośćmi spotkania będą m.in.:
- ks. bp Andrzej Siemieniewski – delegat KEP ds. „Wspólnoty Św. Szarbela”,
- o. Charbel Beirouthy OLM z Libanu – przybliżający duchowość maronicką i postać świętego pustelnika,
- ks. Dariusz Dąbrowski COR – moderator krajowy Ruchu.
W programie przewidziano:
- konferencje o roli Matki Bożej i duchowości św. Szarbela,
- nabożeństwa i modlitwy o uzdrowienie,
- koronkę do Bożego Miłosierdzia,
- świadectwa osób doświadczających łask za wstawiennictwem libańskiego świętego.
Kulminacyjnym momentem dnia będzie Msza Święta w rycie maronickim, podczas której wierni będą mogli przyjąć szczególne błogosławieństwo – namaszczenie olejem św. Szarbela.
🙏 Przyjedź, aby spotkać się ze świętym pustelnikiem z Libanu i zanurzyć w mocy modlitwy, która łączy Polskę i Wschód!

